Кабеленесучі системи

Система кабельних трас

Правильна прокладка кабелів складається з безлічі різних пов'язаних між собою елементів, в тому числі з'єднувальних деталей, доступних в нашому асортименті, наприклад: сітчасті кабельні лотки, короби для кабелю, гофротруба для електропроводки, монтажні коробки і кріплення, металорукав для кабелю та ін. Всі ці спеціальні вироби призначені для прокладання, закріплення і зберігання кабелю, а також вони спрощують монтаж кабельних магістралей.

Основні правила монтажу кабельних магістралей

При відкритому способі прокладання електропроводки по поверхні стін або стель всередині будівлі, передбачається використання лотків, кабельних коробів, металевих / пластикових рукавів і т.п. Нормативи також припускають застосування монтажних елементів або комплектуючих, таких як струни, кронштейни, труби, плінтуси, троси, і ін.
Виконання основних вимог щодо проєктування та будівництва пов'язано з правильним вибором дротів та кабелів і перерахованих вище кабеленесучих елементів, а також грамотною прокладкою трас всередині будівлі і за її межами.
В основному компоненти системи прокладки кабелів виготовлені з армованого скловолокна, з листової сталі або ПВХ, ці матеріали не підтримують горіння. Вибір таких виробів буде перешкоджати поширенню пожежі, навіть якщо виникне коротке замикання. Від цього буде залежати безпека людей і майна.
Також елементи кабельних магістралей, такі як труба гофрована пластикова і кабель-канали є відмінними діелектриками, тому вони служать надійним захистом від удару струмом.

Система кабельних лотків

При монтажі кабельної траси на опорних кронштейнах на стіні або стелі кабелі прокладаються через кабельний лоток або корпус, який захищає їх від загоряння і механічних пошкоджень. Коли кабелі прокладаються на великі відстані в промислових або в складських і комерційних приміщеннях, труба, гофрований гнучка є найкращим і безпечним рішенням.
Конструкції кабельно-сітчастих лотків слід монтувати на стінових або стельових стропах, що можливо завдяки універсальним отворам, в яких обладнуються елементи, що утворюють кабельні траси. Залежно від використовуваного рішення окремі конструкції кріпляться до стелі або стіни двома, трьома або чотирма саморізами.
Залежно від типу навантаження, що супроводжує дану конструкцію, прокладання кабельних трас вимагає вибору відповідних сполучних елементів, які включають, серед іншого: болти, швелери, шайби, хомути або подовжувачі, характерні для матеріалу, на який буде монтуватися конструкція.

Гнучкі та безпечні гофровані труби — перевірений метод розподілу електроустановок

Гофровані монтажні труби, також широко використовуються для прокладання кабелів і трубопроводів в офісних або житлових приміщеннях. Різноманітність діаметрів гофрованих труб, доступних в нашому магазині, дозволяє обрати оптимальний варіант для різних ситуацій. Залежно від призначення вони можуть бути виготовлені з різних пластиків: поліпропілену, ПВХ, поліетилену або важкозаймистих безгалогенних пластиків.
В інтернет-магазині «АмперОк» ви можете купити гофротрубу для прокладання кабелів різного призначення:

  1. Для прокладання в грунті;
  2. Стійку до займання;
  3. Стійку до масел;
  4. Стійку до ультрафіолету.

Гофрована труба з негорючого ПВХ призначена для прихованого методу прокладання кабелю. Завдяки високій механічній міцності 320 Н або 750 Н, гофровані труби з ПВХ можуть використовуватися як для прокладання кабелів у підлогах, під штукатуркою, так і у стелях і стінах з гіпсокартону.
Гофрована труба з поліетилену високої щільності HDPE призначена для прокладання кабелів і трубопроводів ззовні будівель. Має високу стійкість до УФ-випромінювання, механічних пошкоджень і агресивних речовин, але легко займається при контакті з відкритим вогнем.
Гофрована труба з безгалогенного негорючого матеріалу призначена для прокладання кабелів і проводів в промислових, офісних або житлових приміщеннях з особливими вимогами протипожежного захисту (господарські будівлі, дерев'яні споруди, горища тощо.). Відповідає нормам за кількістю токсичних і корозійних хімікатів, що виділяються при згоранні.

Металорукав — надійний захист в будь-яких умовах

Кабельна траса повинна бути прокладена таким чином, щоб забезпечити захист кабелів від механічних пошкоджень. Тому для деяких додатків ідеальним буде гнучкий, високоміцний металлорукав для проводки. Він призначений для роботи в агресивному середовищі, а також для ізоляції і високого механічною захисту кабелів в електроустановках машин і промислових пристроїв. Ви можете металлорукав купити для захисту шлангів, проводів і кабелів від стирання і здавлювання. Широкий вибір матеріалів дозволяє вибрати чохол, який підійде для будь-якого рішення, що використовується замовником. Використання металорукава дає безліч переваг, в тому числі: продовження терміну служби використовуваних рішень і адекватний захист кабелів, що знаходяться в середовищі, де вони схильні до зовнішнього пошкодження.
Наш асортимент включає металеві металорукава з оцинкованої або нержавіючої сталі, а також з ізоляцією з жорсткого ПВХ.

Практичний і естетичний кабельний короб

Всі кабелі в приміщенні повинні бути добре захищені, організовані і грамотно прокладені, щоб до них можна було отримати доступ без будь-яких проблем в разі відмови. Зрозуміло, вся система повинна бути такою, щоб у неї можна було додавати нові елементи або видаляти непотрібні. Розв’язати цю проблему може кабельний короб, оскільки він є практичним і естетично привабливим сучасним рішенням.
Деякі вважають за краще приховувати проводку під штукатуркою, але в разі її поломки або розширення її складно відремонтувати. Якщо гнучкість рішення вам ближче, варто використовувати кабельні канали, з ними ви отримуєте легкий доступ до кабелів і можливість безпроблемного розширення або переналаштування системи. Електрика і телеінформаційні мережі, системи сигналізації та протипожежного захисту, підключення камер, дистанційно керовані замки, домофони та ін. — всі ці комунікації можна красиво і надійно устаткувати за допомогою кабельного короба.
Завдяки широкому вибору типів виробу, кольорів, розмірів в магазині «АмперОк» ви легко зможете адаптувати кабельний короб до своїх потреб.